Oprogramowanie dla sklepu internetowego

Oprogramowanie do sklepu internetowego – ranking najlepszych rozwiązań 2024

Wybór oprogramowania do sprzedaży online jest kluczowym czynnikiem, który decyduje o skuteczności biznesu. 

Na rynku jest wiele dostępnych rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się, jakie oprogramowanie do sklepu internetowego wybrać, ten artykuł powinien Cię zainteresować.

Pamiętaj, że sklep internetowy możesz prowadzić na platformach udostępnianych w różnych modelach:

 • Open source: to wszystkie platformy, w których otrzymujesz dostęp do otwartego kodu źródłowego. Możesz bezpłatnie tutaj założyć swój sklep. Niestety może być to dla Ciebie trudne — często wymaga minimalnej wiedzy programistycznej. 
 • SaaS (open as a service): dostęp do tego typu platform otrzymujesz w modelu abonamentowym. Płacisz co miesiąc określoną stawkę twórcy oprogramowania za korzystanie ze wszystkich funkcjonalności. Jeśli nie jesteś biegły technicznie, to rozwiązanie może być dla Ciebie idealne. 
 • Platforma dedykowana: jest to podejście, w którym wyspecjalizowana firma tworzy dla Ciebie autorską platforma do prowadzenia sprzedaży online. Rozwiązanie jest o wiele bardziej kosztowne niż dwa wyżej omówione. Dodatkowo może wymagać regularnego wsparcia programistów. 

W pierwszej kolejności zastanowimy się, jakie wybrać oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego z dostępnych rozwiązań SaaS. 

Musisz jeszcze wiedzieć, że jeśli chodzi o platformy sklepów internetowych, ranking nigdy nie jest dokładnym drogowskazem — to dlatego, bo każdy właściciel sklepu może mieć nieco inne potrzeby.

Platformy SaaS

Jak już wspomnieliśmy, istotą modelu SaaS jest korzystanie z oprogramowania w zamian za comiesięczne opłaty abonamentowe. Biorąc pod uwagę, że że obecnie większość usług cyfrowych jest udostępniana w tym modelu (Spotify, Netflix), takie rozwiązanie może być wygodne również dla Ciebie.

Nie musisz tutaj martwić się o ewentualne mankamenty techniczne — jeśli wystąpi jakaś awaria, dostawca oprogramowania jest zobowiązany do jej naprawy. Dlatego jeśli nie masz wiedzy z zakresu programowania webowego, sklep internetowy na SaaS-ie może być idealną opcją. 

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego.

Selesto

Selesto to polskie oprogramowanie SaaS do prowadzenia sklepów internetowych. Sporą zaletą tego rozwiązania jest prokliencki model rozliczania — tutaj wysokość miesięcznego abonamentu jest uzależniona od obrotów w sklepie. 

Osoby, które dopiero zaczynają sprzedaż, mogą prowadzić swój sklep za jedyne 19 zł w skali miesiąca. Warunkiem jest miesięczny obrót nieprzekraczający kwoty 5000 zł.

Selesto można zintegrować z popularnymi platformami typu marketplace. Sklep można też połączyć z hurtowniami dropshippingowymi.  

Mocne strony oprogramowania:

 • Selesto jest świetnie zoptymalizowana pod SEO (strony szybko się wczytują, oprogramowanie posiada interfejs, w którym można łatwo ustawić elementy wspierające pozycjonowanie);
 • Atrakcyjna cena (idealne rozwiązanie na początek przygody z e-commerce);
 • Możliwość stworzenia sklepu jako Progressive Web App;
 • Stosunkowo duża swoboda edycji wyglądu stron jak na oprogramowanie SaaS;
 • Wiele możliwości kontaktu z działem wsparcia technicznego;
 • Łatwość migracji sklepu internetowego z innego systemu na Selesto;

Choć ta propozycja nie jest najpopularniejszym oprogramowaniem do prowadzenia sklepu, jest ona w naszym przekonaniu warta wypróbowania w pierwszej kolejności. Zwłaszcza że twórcy Selesto pozwalają testować system przez 14 dni za darmo.

RedCart

Gdy ktoś szuka oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego, jedną z pierwszych pozycji, na które trafia w sieci, jest RedCart. Mimo że narzędzie cieszy się dużą popularnością i jest doceniane przez sprzedawców, to oferowany cennik jest nieco mniej atrakcyjny niż w przypadku wyżej omawianego Selesto. Tutaj wysokość abonamentu jest uzależniona od ilości produktów w sklepie internetowym.

Wybierając płatność z góry za cały rok możemy liczyć na niższy abonament. Twórca oprogramowania również pozwala przetestować swoje rozwiązanie bezpłatnie w ciągu 14 dniowego okresu próbnego.

Mocne strony oprogramowania RedCart:

 • Możliwość automatycznej integracji z wieloma marketplace-ami;
 • Dostępność systemu RMA (system do składania reklamacji za pośrednictwem strony www);
 • Darmowa migracja (jeśli Twój sklep internetowy już działa u innego dostawcy);
 • Bezpłatny certyfikat SSL;
 • Autorskie narzędzie integrujące sklep internetowy z Allegro;

Omawiając funkcjonalności RedCart należy zauważyć, że najniższy pakiet cenowy nie pozwala na integrację z hurtowniami dropshippingowymi — to spora niedogoność. Aby dokonać takiej integracji, trzeba za nią dodatkowo zapłacić.

Dużą wartością płynącą z rozwiązań RedCart jest możliwość uczestnictwa w Akademii E-commerce — to społeczność poświęcona nauce różnych aspektów sprzedaży przez internet. Uczestnictwo w tym programie może mieć dla Ciebie sporą wartość, jeśli masz poczucie, że Twoje kompetencje związane z e-handlem wciąż są niewystarczające.

Sky-Shop

Sky-Shop to kolejny popularny SaaS. Podobnie jak w przypadku wyżej omówionych rozwiązań, Sky-Shop sprawdzi się, jeśli Twoje umiejętności związane z technologiami internetowymi są na niskim poziomie.

Tutaj skonfigurujesz każdą potrzebną funkcjonalność do prowadzenia sprzedaży w wielu kanałach — zarówno we własnym sklepie online, jak i na popularnych platformach typu marketplace. Narzędzie jest idealnie dostosowane sklepów działających w dropshippingu.

Mocne strony oprogramowania Sky-Shop:

 • Możliwość integracji sklepu z ponad 500 hurtowniami dropshippingowymi;
 • Opcja bezpłatnej migracji sklepu z innej platformy na Sky-Shop;
 • Własna bramka płatności rozwijana przez twórcę oprogramowania;
 • Szeroki zakres dostępnych integracji z platformami marketplace;

Ewentualnym minusem Sky-Shop może być stosunkowo wysoka cena abonamentu. Mimo wszystko 14-dniowe testy mogą być okresem, który przekona Cię do jakości oferowanego produktu.

WP Store

WP Store to rozwiązanie rozwijane przez polską firmę WP Desk. Mimo że jest ono oparte o platformę WordPress, to jest udostępniane w modelu SaaS. Oznacza to, że produkt ten daje wszelkie korzyści wynikające z pracy na WordPress i wygodę, jaką oferują systemy SaaS — brak zmartwień o techniczne aspekty. 

Jeżeli chodzi o cennik tej platformy do sprzedaży online, podstawowe funkcjonalności otrzymasz za cenę 149 zł miesięcznie. To naprawdę atrakcyjna oferta, bo WP Desk nie ustala żadnych limitów związanych z ilością produktów w sklepie lub dotyczących miesięcznych obrotów. 

Mocne strony oprogramowania WP Store:

 • Kod strony jest dobrze zoptymalizowany pod SEO (ułatwia to osiąganie wysokich pozycji w Google);
 • Dostęp do kodu strony — możliwość jego edycji (w pakiecie Expert)
 • Firma oferuje konsultacje e-commerce dla sprzedawców (opcja dostępna w Expert);
 • Bezpłatna konsultacja z twórcą oprogramowania, jeszcze przed zakupem;

Shopify

To najpopularniejsza na całym świecie platforma do prowadzenia sklepu internetowego, oferowana użytkownikom w modelu SaaS. 

Mocne strony oprogramowania Shopify:

 • Dział wsparcia technicznego 24h;
 • Możliwość korzystania z rozszerzeń do Shopify tworzonych przez programistów na całym świecie;
 • Świetne warunki do prowadzenia sprzedaży międzynarodowej (zwłaszcza w USA);

Wybór tego systemu do prowadzenia sklepu może być dość kosztowny — Shopify jest droższe niż wyżej omówione krajowe rozwiązania. 

BaseLinker

Omawiając narzędzia SaaS do sprzedaży online, koniecznie musimy jeszcze wspomnieć o systemie BaseLinker — czołowym narzędziu na polskim rynku, które służy do zarządzania sprzedażą. 

Baselinker nie jest typowym oprogramowaniem do sklepu internetowego. Ten system jest czymś w rodzaju managera sprzedaży prowadzonej w różnych kanałach. Możesz np. założyć konto na Allegro i zintegrować je z hurtowniami dropshipping za pomocą oprogramowania BaseLinker. 

Mocne strony oprogramowania BaseLinker:

 • Automatyzacja wielu procesów związanych z e-commerce;
 • Duża liczba integracji (ze sklepami, z narzędziami wspierającymi sprzedaż);
 • Możliwość zarządzania sprzedażą z wielu marketplace-ów z poziomu jednego okna aplikacji;

Musisz pamiętać, że jeśli szukasz typowego systemu do sprzedaż przez internet (z własnym silnikiem e-commerce), to Baselinker nie jest dla Ciebie. 

IdoSell

IdoSell to kolejne oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, które cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Korzystając z IdoSell, otrzymuje się dostęp do długiej listy integracji — zarówno z hurtowniami, marketplace-ami i narzędziami marketingowymi.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że twórcy IdoSell pozwalają sprzedawcom wprowadzać własne funkcjonalności do sklepu. Mimo że platforma jest udostępniania w modelu SaaS, to można dodawać autorskie skrypty. Takie połączenie swobody systemów CMS z wygodą SaaS-a jest wręcz idealnym rozwiązaniem.

Niestety każdy kij ma dwa końce — wielu specjalistów SEO nie ocenia dobrze platformy IdoSell. Jeśli więc zamierzasz sięgać po bezplatne narzędzia (głównie pozycjonowanie sklepu), to ten wybór może nie być najlepszy.

Systemy CMS

Systemy CMS (Content Management System) są platformami, które umożliwiają stworzenie sklepu internetowego bez kodowania. Jednocześnie — w przeciwieństwie do sklepów oparty o SaaS — wymagają od właściciela sklepu posiadania własnej infrastruktury.

W przypadku systemów CMS, sklep należy zainstalować na własnym serwerze. Tutaj też rozwiązywanie wszelkich kwestii technicznych leży po stronie właściciela sklepu. Sam ten fakt sprawia, że CMSy wymagają większego obycia z technologiami internetowymi.

Decydując się na sklep oparty o CMS, warto mieć pewną — choćby minimalną — wiedzę z zakresu programowania. Lub przynajmniej znać język HTML i CSS. Znajomość wspomnianych języków pozwoli Ci dość swobodnie edytować wygląd sklepu. W końcu systemy CMS pozwalają w znacznym stopniu modyfikować szatę graficzną sklepu.

WordPress

WordPress to najpopularniejszy na całym świecie system do tworzenia stron internetowych — oprogramowanie to pozwala nie tylko założyć sklep internetowy, ale również bloga i typową stronę internetową typu wizytówka. Trzeba dodać, że oprogramowanie jest bezpłatne

WordPress za sprawą rozszerzeń (w żargonie WordPress nazywanych wtyczkami) pozwala wdrożyć praktycznie każdą funkcjonalność na stronie, która może wspierać sprzedaż. Aby Sprawnie zarządzać sklepem internetowym na tym CMSie, wystarczy poznać budowę panelu WordPress. 

Jak już wyżej wspomnieliśmy, można pójść krok dalej ze swoją wiedzą i nauczyć się języków HTML, CSS, JavaScript i PHP. Wiedza ta pozwoli w pełni swobodnie rozwijać zaawansowane platformy e-commerce oparte o WordPress.

Aby założyć sklep internetowy na WP, potrzebna jest bezpłatna wtyczka WooCommerce. Jej instalacja sprawia, że możesz skonfigurować najważniejsze funkcjonalności związane ze sprzedażą produktów w sklepie internetowym.

Sprawdź: hosting dla sklepów internetowych (porównanie)

PrestaShop

PrestaShop to obok WordPress jeden z najpopularniejszych systemów open source do prowadzenia sklepu internetowego. Podobnie jak w przypadku systemu WordPress, PrestaShop to bezpłatna platforma e-commerce. Jeśli jednak nie jesteśmy osobami technicznymi, a chcemy wprowadzać dodatkowe funkcjonalności w sklepie, może się okazać, że będą konieczne pewne inwestycje.

W przypadku PrestaShop można instalować w sklepie moduły odpowiadające za określone funkcjonalności. W sieci można znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne moduły. Dużym plusem korzystania z PrestaShop jest spora społeczność korzystająca z tego systemu CMS. Dzięki temu można liczyć na pomoc w momencie, gdy pojawią się schody natury technicznej.

Gdyby ktoś chciał wybierać między systemami WordPress i PrestaShop, lepszym wyborem mógłby okazać się WordPress. Oczywiście przy założeniu, że nasz poziom umiejętności technicznych jest niski.

Platformy dedykowane

Chcemy tylko zaznaczyć, że istnieje możliwość stworzenia sklepu na autorskiej platformie dedykowanej, którą od zera zaprogramują agencja typu software house. Musisz jednak wiedzieć, że w znakomitej większości przypadków tego typu rozwiązanie będzie zbędne.

Jako czytelnik tego artykułu, pewnie jak większość osób, chcesz poznać możliwości techniczne powalającą rozpocząć własną sprzedaż online.

Sprawdź: Jak zacząć handel internetowy?

Platformy do sprzedaży produktów cyfrowych

Musisz wiedzieć, że na rynku działają też firmy, które oferują oprogramowanie do sprzedaży różnego rodzaju produktów cyfrowych. Jeśli zamierzasz sprzedawać kursy online, dobrym wyborem mogą być rozszerzenia do WordPress, np. Publigo — oprogramowanie do sprzedaży kursów online rozwijane przez polską firmę.

W ramach usługi SaaS Twój sklep internetowy działa jako platforma e-commerce, na której dostępne są materiały szkoleniowe — filmy wideo, prezentacje i pliki do pobrania. Co do zasady, takie platformy działają dokładnie na tej samej zasadzie, co standardowe sklepy internetowe. Można z nimi zintegrować bramkę płatności, system do mailingu, jak również narzędzia analityczne.

Najlepsze oprogramowanie do dropshippingu 

Trudno powiedzieć, że coś jest najlepsze. Jednak sklepy pod dropshipping mają w tym wypadku pewne konkretne wymagania. Mowa tu na pewno o następujących cechach:

 • Ilość i częstotliwość aktualizacji stanów magazynowych: pamiętaj, że w dropshippingu nie masz własnego magazynu. Nie wiesz, ile faktycznie sztuk danego produktu znajduje się w danym momencie na magazynie. 
 • Wsparcie techniczne: zdarza się, że integracja hurtowni dropshipping z Twoim sklepem nie przebiega zgodnie z planem. Jeśli nie jesteś osobą techniczną, zależy Ci na tym, aby uzyskać wsparcie w tym zakresie. Tutaj pomocny będzie wyspecjalizowany dział obsługi klienta ze strony dostawcy oprogramowania do dropshippingu.
 • Szybkość działania sklepu: jeśli zechcesz zintegrować sklep z wieloma hurtowniami, może to negatywnie wpływać na jego wydajność. Szalenie istotne jest to, aby Twoja platforma działała sprawnie pod kątem technicznym. 

Pamiętaj, że firmy oferujące oprogramowanie do sklepu internetowego, pozwalają przetestować swój produkt. Możesz testowo wykonać integracje z hurtowniami dropshipping i sprawdzić, jak wypada dane rozwiązanie pod kątem wydajności.

7 spraw do rozważania na etapie wyboru oprogramowania dla sklepu internetowego

Szukając odpowiedzi na pytanie: jakie oprogramowanie do sklepu internetowego, należy wziąć pod uwagę kilka spraw. Nie w każdej sytuacji, sięgnięcie po różne rozwiązania będzie  jednakowo sensowne.

Bilans: oszczędności vs nauka

Jeśli jesteś na początku swojej kariery w branży e-commerce, być może masz ograniczony budżet. Musisz więc dobrze się zastanowić, ile możesz wydać na oprogramowanie do sklepu internetowego. 

Sprawdź więc cennik każdego z wyżej wymienionych systemów SaaS i zastanów się, czy podane kwoty nie zburzą opłacalności Twojego biznesu.

Z drugiej strony, możesz poświęcić kilka tygodni na naukę i od razu zdecydować się na sklep internetowy korzystający z jakiegoś systemu CMS. Na przykład sklep na WordPress z pewnością wyjdzie taniej niż korzystanie z platformy abonamentowej.

Planowane modele sprzedaży

Wybierając oprogramowanie do sklepu internetowego, trzeba dobrze przemyśleć planowane modele sprzedaży. Jeśli uznasz, że chcesz handlować w dropshippingu, musisz się upewnić, że dana platforma umożliwia Ci swobodną integrację sklepu z hurtowniami. 

Techniczna obsługa platformy sklepu internetowego

Już wspomnieliśmy, że systemy CMS są bardziej wymagające pod względem technicznym niż platformy SaaS. Z tego faktu wynika jeden wniosek — musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz w stanie Ty, lub ktoś z Twojego otoczenia, zarządzać sprawnie sklepem.

Jeśli Twoje braki techniczne sprawią, że nie dasz rady swobodnie zarządzać sklepem, wtedy lepszym wyborem będzie sklep korzystający z platformy SaaS.

Bezpieczeństwo platformy do sklepu internetowego

Sklep internetowy wymaga większych środków ostrożności w kwestii bezpieczeństwa danych i dokonywanych transakcji. Klienci zamierzają zostawiać na Twojej stronie swoje pieniądze. Oznacza to, że proces zakupowy musi być w 100% bezpieczny.

Co więcej, dane osobowe klientów muszą być ściśle chronione. Jeśli wybierasz platformę SaaS do prowadzenia sklepu internetowego, wtedy za bezpieczeństwo odpowiada twórca oprogramowania. Jeśli zaś postawisz sklep na systemie open-source, Ty musisz zadbać o ochronę danych osobowych klientów.

Możliwość wdrożenia RODO

Przed wyborem platformy do sprzedaży w internecie, należy sprawdzić konkretne oprogramowania pod kątem aspektów prawnych. RODO i inne regulacje dotyczące prywatności użytkowników online, wymuszają na sprzedawcach dostosowanie swoich sklepów do wymogów prawa. 

Musisz więc wybrać taki system, który pozwoli z łatwością dodać wszystkie zgody przy formularzach, stworzyć politykę prywatności oraz regulamin sklepu i zadbać o każdy obszar dzięki któremu sklep będzie odpowiadał wymogom prawnym. 

Dostępność integracji z narzędziami i platformami

Pamiętaj, że chcąc prowadzić skuteczny e-commerce, musisz działać wielokanałowo. Dodatkowo musisz zadbać o marketing Twojego sklepu. To oznacza, że konieczne będą różnego rodzaju integracje z zewnętrznymi narzędziami.

Na pewno będzie Ci zależało na komunikacji email z klientami, dlatego będziesz musiał zintegrować sklep z narzędziem do email marketingu. A więc platforma dla Twojego sklepu internetowego musi mieć możliwość automatycznego powiązania platformy z programem do email marketingu. 

Załóżmy, że będziesz chciał sprzedawać w dropshippingu. Oprogramowanie e-commerce musi umożliwiać Ci integrację sklepu z hurtowniami. W końcu stany magazynowe w Twoim sklepie muszą się zgadzać ze stanami w hurtowniach. 

Warunki do pozycjonowania SEO

Każdy sklep powinien być odpowiednio zoptymalizowany pod oczekiwania wyszukiwarek. Ty jako sprzedawca musisz mieć dostęp do narzędzi, w których będziesz konfigurować poszczególne elementy wspierające pozycjonowanie Twojego sklepu.

Ważne, aby sklep dawał możliwość dodawania meta tagów, ustawiania tytułów alt w zdjęciach, dodawania własnych adresów URL, jak również konfigurowania przekierowań. To oczywiście bardzo okrojona lista elementów wpływających na atrakcyjność SEO danej platformy e-commerce. 

Możliwość stworzenia bloga

Pamiętaj, aby przy wyborze systemu do sklepu internetowego, sprawdzić czy dane rozwiązanie pozwala na prowadzenie bloga. Publikowanie treści przydatnych użytkownikom jest ważnym elementem strategii promocyjnej w skutecznym e-commerce.

Dodatkowo, taka aktywność redaktorska pozwala oszczędzać czas. Można tam odpowiadać na często zadawane pytania, dzięki czemu kupujący nie będą w kółko dzwonić z tymi samymi problemami na infolinię. 

Które narzędzie do zakładania sklepu internetowego jest dla mnie najlepsze?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz mieć większy spokój, czy trochę zaoszczędzić pieniędzy. 

Jeśli wybierasz spokój, to decydujesz się na którąś z platform SaaS (np. Selesto albo RedCart) i Twój sklep działa na zasadach abonamentu. Ma dostęp do wszystkich ważnych funkcjonalności, a Ty nie martwisz się kwestiami natury technicznej. W sytuacji, gdy wystąpi jakaś awaria, dostawca oprogramowania jest odpowiedzialny za usuniecie usterki.

Jeśli zaś chcesz samodzielnie stworzyć sklep od podstaw na własnym serwerze, to wtedy możesz korzystać z oprogramowania WordPress lub PrestaShop. Stworzysz sklep od zera — zarówno wdrożysz jego warstwę graficzną, jaki i dodasz wszystkie funkcjonalności.

Może się okazać, że wybór open-source jako oprogramowania dla sklepu internetowego może być trudnym przedsięwzięciem pod kątem technicznym. Wtedy możesz skorzystać z jakiegoś kursu dostępnego w internecie, który przybliży Ci tajniki tworzenia stron i sklepów internetowych opartych o dany system CMS.

Podsumowując, platformy do sprzedaży w internecie musi spełniać Twoje oczekiwania biznesowe. Jednocześnie, musisz mieć pełną świadomość tych oczekiwań. Najlepiej jeśli wypiszesz w tabelce wszystkie szczegóły dotyczące Twojego sklepu i na tej podstawie będziesz szukać rozwiązania zgodnego z Twoją wizją.

Często zadawane pytania

Sklep internetowy – jakie oprogramowanie?

Wybór oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego zależy od kilku czynników. Decyzję musisz podjąć analizując budżet, planowane modele sprzedaży, chęć integrowania sklepu z zewnętrznymi narzędziami. Jeśli masz niski budżet, dobrym wyborem może być platforma SaaS.

Jakie oprogramowanie dla sklepu w modelu Dropshipping?

Chcąc działać w dropshippingu, musisz wybrać system, który pozwala przeprowadzić automatyczną integrację z hurtowniami. Dzięki temu stany magazynowe Twojego sklepu stale się aktualizują. Zarówno sklepy SaaS (Selesto, RedCart) i open-source (WooCommerce i PrestaShop) umożliwiają takie integracje.

SaaS czy WordPress?

SaaS to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczającej wiedzy z zakresu technologii webowych. W końcu dostawca tutaj konfiguruje większość elementów na stronie sklepu. WordPress wymaga większej wiedzy — warto umieć trochę programować, jak również potrafić zarządzać systemami CMS.

Czy można wypróbować oprogramowanie do prowadzenia sklepu?

Najczęściej narzędzia udostępniane w modelu SaaS można przetestować bezpłatnie w ciągu 14-dniowego okresu próbnego. Jeśli uznasz, że dane narzędzie Ci odpowiada jako platforma do handlu internetowego, wtedy wykupujesz abonament (najczęściej rozliczany co miesiąć).

Ile potrzebuję pieniędzy na założenie sklepu?

Jeśli chcesz założyć własny sklep internetowy i masz podstawową wiedzę na temat korzystania z popularnych systemów CMS, koszt założenia sklepu może zamknąć się w kwocie 100 zł. Możesz też skorzystać ze sklepu na platformie SaaS i płacić co miesiąc abonament.

Podobne wpisy